Orkiestra

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej to jedna z największych orkiestr symfonicznych w Polsce!Ponad 70-ciu muzyków występuje pod przewodnictwem założyciela orkiestry – Maestro Przemysława Pasternaka od 2011 roku i jako pierwsza zajmuje się utworami największych światowych dzieł kinematografii.

Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej w znakomitej większości tworzą wybitnie uzdolnieni absolwenci akademii muzycznych. Skład orkiestry uzupełniają muzycy zawodowo związani z polskimi filharmoniami i operami oraz wyróżniający się studenci. Orkiestra do współpracy zaprasza także muzyków z zagranicy.

W projektach realizowanych przez Orkiestrę biorą udział soliści znani z największych polskich i światowych scen muzycznych. POMF to zespół ludzi połączonych muzyczną pasją, którzy poza licznymi codziennymi obowiązkami zawodowymi pragną doskonalić swój muzyczny warsztat poprzez wykonywanie bogatego i różnorodnego repertuaru w doskonałych aranżacjach. Z pasji i miłości do muzyki powstała Orkiestra, którą cechuje młodość, świeżość interpretacji i radość. Podczas koncertów te pozytywne emocje przenoszone są na słuchaczy, których spore już rzesze zgodnie podkreślają, że muzycy Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej to nie celebryci, ale wspaniali, młodzi ludzie, którzy kochają muzykę i przekazują tę miłość swoim odbiorcom.